Obecnie trudno jest sobie wyobrazić dobrze funkcjonujący magazyn, w którym nie wykorzystuje się wózków widłowych. Maszyny te pozwalają w krótkim czasie przewieść większą ilość towaru z jednego punktu do drugiego, przy minimalnym wykorzystaniu siły mięśni pracowników. Jednak operator wózka widłowego nie może być osobą przypadkową, aby móc pracować w tym zawodzie niezbędne jest ukończenie specjalistycznego kursu, który obejmuje również badania psychologiczne.

Cel testów i przygotowania

Aby zwiększyć gwarancję na to, że w trakcie operowania wózkiem widłowym nie dojdzie do nieszczęśliwych wypadków, osobom wykonującym tę funkcję zleca się wykonanie badań psychologicznych. Praca ta wymaga m.in. koncentracji i wyobraźni przestrzennej, dlatego niektóre osoby mogą nie mieć predyspozycji do jej wykonywania, a zadaniem testów jest właśnie wychwycenie tego. Badania psychologiczne operatorów wózków widłowych wzbudzają wiele emocji, dlatego warto wybrać pracownię dbającą o komfort uczestników testów. W przypadku stwierdzonych wad wzroku na badania należy się zgłosić z okularami korekcyjnymi, każdy uczestnik musi mieć też przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem.

Przebieg badania

Testy psychotechniczne operatorów wózków widłowych składają się z kilku etapów. Na początku uczestnicy podchodzą do testu pisemnego, dzięki któremu można dowiedzieć się nieco więcej o osobowości badanego. Kolejnym etapem są testy aparaturowe, w których trakcie bada się reakcje kandydatów na różne bodźce. Następnie psycholog przeprowadza wywiad z uczestnikiem, a na samym końcu badania następuje jego podsumowanie i wydanie stosownego orzeczenia psychologicznego.

KOGO BADAMY?
Wykonujemy badania psychologiczne kierowców, operatorów oraz innych osób. Nie jesteś pewien czy potrzebujesz takich badań? Śmiało zadzwoń, chętnie podpowiemy - tel. 508 444 628, ul. Mińska 15, Warszawa
Wykonujemy również badania psychologiczne na broń, dla prawników oraz ochrony.

Jeśli potrzebujesz takich badań, zadzwoń: 508 444 628