Wózek paletowy jest niezwykle praktycznym urządzeniem, które powszechnie wykorzystywane jest na magazynach czy marketach. Z pomocą wózka można nie tylko sprawnie przetransportować towary ustawione na paletach, ale też unieść je na wysokość kilkudziesięciu centymetrów. Aby móc operować wózkiem paletowym konieczne jest przeszkolenie przez kompetentną osobę. Mimo że specjalistyczne kursy nie są w tym przypadku wymagane, to niekiedy lekarz medycyny pracy decyduje się na skierowanie operatorów na badania psychologiczne.

Cel testów i przygotowania

Obsługa wózka paletowego wymaga od operatora minimum umiejętności, dlatego nie trzeba przejść specjalistycznych kursów, żeby piastować tę funkcję, wystarczy krótkie przeszkolenie. Mimo to niekiedy pracodawca lub lekarz medycyny pracy może skierować na badania psychologiczne operatorów wózków paletowych. Może się tak zdarzyć w przypadku, kiedy zauważono u operatora problemy z koncentracją, które mogą prowadzić do sytuacji niebezpiecznych w miejscu pracy. Dlatego trzeba pamiętać, aby na badanie zgłosić się wypoczętym i wolnym od stresu, dzięki czemu łatwiej będzie nam skupić uwagę na testach. Przed rozpoczęciem badań uczestnicy będą musieli się wylegitymować z pomocą dowodu tożsamości ze zdjęciem.

Przebieg badania

Mimo że badania psychologiczne składają się z kilku różnych części, to całe badanie trwa przeważnie nie dłużej niż pół godziny. Oprócz testu pisemnego wypełnianego na samym początku, osoba badana musi przejść także testy aparaturowe. Dzięki nim możliwe jest określenie, czy uczestnik testów potrafi odpowiednio reagować na bodźce. Każdy badany bierze udział też w wywiadzie z psychologiem, po którym nadchodzi podsumowanie całego badania.

KOGO BADAMY?
Wykonujemy badania psychologiczne kierowców, operatorów oraz innych osób. Nie jesteś pewien czy potrzebujesz takich badań? Śmiało zadzwoń, chętnie podpowiemy - tel. 508 444 628, ul. Mińska 15, Warszawa
Wykonujemy również badania psychologiczne na broń, dla prawników oraz ochrony.

Jeśli potrzebujesz takich badań, zadzwoń: 508 444 628