Maszyną, którą z pewnością można spotkać na terenie każdej budowy o większym zasięgu, jest suwnica. Głównym zadaniem urządzenia jest przemieszczanie materiałów w obu kierunkach, wzdłuż specjalnego toru jazdy. Podobnie jak w przypadku większości maszyn z grupy dźwigów, również suwnica wymaga od operatora specjalnych umiejętności, które zdobywa się w trakcie kursu. Jednym z jego etapów jest badanie psychologiczne.
Cel testów i przygotowania
Operowanie ciężkimi maszynami wiąże się z bardzo dużą odpowiedzialnością, dlatego nieodłączną częścią kursów na operatorów są badania psychologiczne. Dzięki temu możliwe jest upewnienie, że na stanowisku pracy nie dojdzie do niebezpiecznych wypadków. Skierowanie na badania psychologiczne operatorów suwnic można otrzymać od pracodawcy, jednak nie jest ono niezbędne do tego, aby wziąć udział w testach. Wiele osób odczuwa duży stres w związku z badaniami, mimo że odsetek tych, którzy zdali je bez problemu, jest bardzo wysoki. Należy jedynie pamiętać, aby zjawić się na badaniach wypoczętym i po co najmniej 24-godzinnej abstynencji od alkoholu i
innych substancji psychoaktywnych. Oprócz skierowania (jeśli je posiadamy) należy wziąć ze sobą dokument tożsamości i w przypadku wady wzroku – okulary lub soczewki.
Przebieg badania
Chociaż testy psychotechniczne podzielone są aż na cztery różne etapy, to wszystkie realizowane są tego samego dnia i nie trwają dłużej niż pół godziny. Pierwsza część obejmuje test pisemny, dzięki któremu sprawdza się kondycję psychiczną przyszłych operatorów. Następnie biorą oni udział w testach aparaturowych, niezbędnych do stwierdzenia, czy badani prawidłowo reagują na bodźce. Po krótkim wywiadzie z psychologiem następuje podsumowanie badań i podanie ich wyników.
Jeśli potrzebujesz takich badań, zadzwoń: 508 444 628