Posiadanie prawa jazdy kategorii B to oczywiście za mało, aby móc pracować w zawodzie taksówkarza, niezależnie od tego, czy pracę będzie się wykonywało we własnym zakresie, czy w ramach współpracy z jedną z większych korporacji. Podstawą otrzymania uprawnień do przewozu osób jest oczywiście ukończenie specjalnego szkolenia, ale z racji tego, że taksówkarze są zaliczani do grupy kierowców zawodowych, potrzebne jest również wykonanie specjalnych psychotestów.

Kompleksowe testy w profesjonalnej pracowni psychologicznej

Wykonywane w naszej pracowni badania psychologiczne dla kierowców taxi to specjalnie opracowane testy, których celem jest przede wszystkim sprawdzenie sprawności psychotechnicznej badanej osoby i tym samym wykazanie, czy kandydat do pracy w charakterze taksówkarza nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania takiego zawodu.

Wydawanie orzeczeń psychologicznych

Podczas wykonywania badań psychologicznych na kierowcach taxi sprawdza się między innymi refleks, spostrzegawczość, logiczne myślenie, czy umiejętność radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami, które często zdarzają się na drogach. Wszystkie wykonywane w naszej placówce testy kończą się oczywiście wydaniem orzeczenia psychologicznego, dokumentu niezbędnego do podjęcia pracy w charakterze taksówkarza. Przypominamy, że oprócz badań psychologicznych, kierowcy taxi muszą uzyskać stosowne orzeczenie lekarskie, które wykazuje brak przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów. Nasza pracowania współpracuje z doświadczonymi lekarzami medycyny pracy posiadającymi uprawnienia do wydawania takich dokumentów.

KOGO BADAMY?
Wykonujemy badania psychologiczne kierowców, operatorów oraz innych osób. Nie jesteś pewien czy potrzebujesz takich badań? Śmiało zadzwoń, chętnie podpowiemy - tel. 508 444 628, ul. Mińska 15, Warszawa
Wykonujemy również badania psychologiczne na broń, dla prawników oraz ochrony.

Jeśli potrzebujesz takich badań, zadzwoń: 508 444 628