Uzyskanie pozwolenia na prowadzenie tzw. pojazdów uprzywilejowanych wiąże się nie tylko z koniecznością posiadania prawa jazdy o kategorii odpowiedniej dla pojazdu, którego kierowcą chce się zostać. Art. 82 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami bardzo dokładnie określa warunki, które muszą spełnić wszyscy kandydaci ubiegający się o uzyskanie pozwolenia na prowadzenie m.in. karetki pogotowia, radiowozu czy wozu strażackiego. Jednym z ważniejszych elementów są tutaj badania psychologiczne kierowców kończące się wydaniem orzeczenia przez psychologa, dopuszczającego bądź niedopuszczającego do pracy w zawodzie.

Zestaw specjalistycznych testów

W naszej placówce spotkasz najlepszych psychologów, którzy zajmują się przeprowadzaniem badań psychologicznych dla kierowców ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Zawód ten wymaga wyjątkowej odporności na stres oraz doskonałego refleksu i są to jedne z kilku elementów, które podczas testów są sprawdzane. Badanie każdego kandydata kończy się oczywiście wydaniem orzeczenia.

Odnawianie uprawnień do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych

Należy pamiętać o tym, że do badań psychologicznych muszą podchodzić zarówno kierowcy dopiero starający się o uprawnienia, jak i osoby już pracujące w zawodzie. Zgodnie z przepisami, pozwolenia są ograniczone czasowo i okres ich obowiązywania zależny jest od wieku kierowcy. Zgodnie z ustawą testy należy przechodzić ponownie po okresie:

5 lat w przypadku osób poniżej 60 roku życia;
• 30 miesięcy dla osób w wieku od 60 roku życia;

Przeprowadzamy tego rodzaju testy zarówno dla kandydatów na kierowców, jak i dla osób odnawiających swoje uprawnienia, oferując dodatkowo możliwość wykonania standardowych badań lekarskich, które również są niezbędne do otrzymania uprawnień.

 

KOGO BADAMY?
Wykonujemy badania psychologiczne kierowców, operatorów oraz innych osób. Nie jesteś pewien czy potrzebujesz takich badań? Śmiało zadzwoń, chętnie podpowiemy - tel. 508 444 628, ul. Mińska 15, Warszawa
Wykonujemy również badania psychologiczne na broń, dla prawników oraz ochrony.

Jeśli potrzebujesz takich badań, zadzwoń: 508 444 628