Uzyskanie pozwolenia na prowadzenie tzw. pojazdów uprzywilejowanych wiąże się nie tylko z koniecznością posiadania prawa jazdy o kategorii odpowiedniej dla pojazdu, którego kierowcą chce się zostać. Art. 82 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami bardzo dokładnie określa warunki, które muszą spełnić wszyscy kandydaci ubiegający się o uzyskanie pozwolenia na prowadzenie m.in. karetki pogotowia, radiowozu czy wozu strażackiego. Jednym z ważniejszych elementów są tutaj badania psychologiczne kierowców kończące się wydaniem orzeczenia przez psychologa, dopuszczającego bądź niedopuszczającego do pracy w zawodzie.
Zestaw specjalistycznych testów
W naszej placówce spotkasz najlepszych psychologów, którzy zajmują się przeprowadzaniem badań psychologicznych dla kierowców ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Zawód ten wymaga wyjątkowej odporności na stres oraz doskonałego refleksu i są to jedne z kilku elementów, które podczas testów są sprawdzane. Badanie każdego kandydata kończy się oczywiście wydaniem orzeczenia.
Odnawianie uprawnień do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych
Należy pamiętać o tym, że do badań psychologicznych muszą podchodzić zarówno kierowcy dopiero starający się o uprawnienia, jak i osoby już pracujące w zawodzie. Zgodnie z przepisami, pozwolenia są ograniczone czasowo i okres ich obowiązywania zależny jest od wieku kierowcy. Zgodnie z ustawą testy należy przechodzić ponownie po okresie:
• 5 lat w przypadku osób poniżej 60 roku życia;
• 30 miesięcy dla osób w wieku od 60 roku życia;
Przeprowadzamy tego rodzaju testy zarówno dla kandydatów na kierowców, jak i dla osób odnawiających swoje uprawnienia, oferując dodatkowo możliwość wykonania standardowych badań lekarskich, które również są niezbędne do otrzymania uprawnień.
Jeśli potrzebujesz takich badań, zadzwoń: 508 444 628